czwartek, 1 października 2015

Wspomnienie lata... oraz LBA

Czasem wystarczy założyć coś na siebie i pięknie się czuć...
no i w ten sposób powstała ta sesja...


fot. Patrycja Kotecka, mod. Sylwia Wziątek
sukienka - moje wykonanie

czyli to wspomnienie minionego lata :)


Korzystając z okazji odpowiem na pytania, ponieważ po raz kolejny zostałam nominowana do "Liebster Blog Award", przez Szydełkową Magdę z blogu "Abrakadabra" , ale skoro pytania są inne od poprzednich to się skuszę na odpowiedzi. Magdo, bardzo mi miło.


1. Skąd jesteś.? A gdzie mieszkasz obecnie.?
Zawsze i od wieków ze "Świętego Miasta"

2. Jaka jest twoja pasja/hobby i od jak dawna.?
Skoro prowadzę bloga o tematyce robótkowej, to zdecydowanie to jest moje hobby (szydełko i druty). Od ponad 35 lat... no może 34 ;) Inne techniki czyli decoupage od jakiś 8-9 lat, filc, haft, szycie trochę krócej.
Poza tym, muzyka we wszelakiej formie. I pomimo wieku często bywam na koncertach, przeróżnych gatunków, od poezji śpiewanej, poprzez rock do heavy metalu. Od ponad 30 lat jestem zaangażowanym fanem pewnego zespołu, i pomimo tego że już nie istnieje nadal utrzymuje kontakt z członkami zespołu, innymi fanami, jeżdżę na zloty i koncerty po całej Polsce.

3. Wolisz spędzać czas samotnie w domu czy ze znajomymi na imprezach.?
Zależy od sytuacji. Często bywam w towarzystwie, ze znajomymi, jak wyżej napisałam na koncertach gdzie poznaję nowe osoby w przeróżnym wieku. Z koleżankami robótkującymi na kawce również często - przynajmniej raz w tygodniu. Ale czasem zdarza się, że przez weekend nie wychodzę z domu, tylko zaszywam sie pod ciepłym kocem z szydełkiem w ręku lub w ogródku pod parasolem.

4. Książka / gazeta czy internet.?
Hmmm... bez różnicy.  Wszystkie trzy formy czytania są dla mnie ważne. Mam taką pracę, że bez czytania Internetu i czasopism fachowych się nie obędzie. A książka to już dla przyjemności. Ale nie lubie romansideł, kryminałów czy jeszcze innych obyczajowych. Lubię historyczne, oparte na faktach, biografie, poradniki no i techniczne :)

5. Gdzie byś pojechała w podróż marzeń.?
Już raz w planach miałam taką podróż. Była to Nowa Zelandia. Spełzło na niczym (choć już było blisko), ale nadal nad tym miejscem wzdycham :). Znajomi którzy tam sa przynajmniej raz w tygodniu mnie wkurzają :) Poza tym Tybet i Japonia.

6. Jesteś nocnym markiem czy rannym ptaszkiem.?
Zdecydowanie rannym ptaszkiem. Nie ma nic przyjemniejszego jak letnia kawa o wschodzie słońca :) Nawet jeśli to jest 4 rano.
Ale zdarza się też, że wracam z wieczornego koncertu w nocy prosto do pracy. Wtedy to mam dopiero "power'a" :), więc wychodzi że i nocny marek nie jest mi obcy :)

7. Jak określisz siebie - tylko jednym słowem.?
Świr :)
Mam to umotywować? Osoby w moim wieku zaczynają już wychowywać wnuki, albo myślą nad swoją emeryturą, a ja nad wycieczkami w las na rowerze, biwakami nad jeziorem, wybywaniem na "Przystanek Woodstock" oraz "Jarocin" :) A w międzyczasie: co zrobić z tej włóczki którą przed chwilą zobaczyłam w oknie wystawy sklepowej na drugim końcu Polski :)

8. Kim chciałaś zostać jak byłaś małą dziewczynką.? I czy to marzenie się spełniło.?
Nie miałam aż tak "wygórowanych" marzeń. Moje marzenia były najczęściej w zasięgu marzeń. Np. spotkać swojego Idola (więc spotkałam wielokrotnie). 
A czy miałam jakieś marzenie, żeby kimś zostać?? To chyba jak miałam 5 lat ... piosenkarką. Ale że połowa rodziny to muzycy, to mi to szybko z głowy wybili. Poza tym jaka piosenkarka ze skrzypiec robi doniczkę na kwiatki??? Już wtedy było wiadomo że rękodzielnikiem zostanę :)

9. Z domu nie wyjdziesz bez....
No jak to!? Bez szydełka i włóczki!! :)
Mogę zapomnieć dezodorantu, balsamu do ust, czy w ogóle całej kosmetyczki... ba! nawet bez telefonu!!... ale szydełko??! Natychmiast się wracam :)

10. Co uważasz za twoje największe osiągnięcie w życiu.?
Życie, tak jak bym chciała. Bez zegaru biegnę w przód!

11. Od jak dawna prowadzisz bloga.? I po co właściwie to robisz.?
Od 7 miesięcy.
Bo sprawia mi to niesamowitą przyjemność i żałuję że go nie założyłam te kilka lat temu, jak założyłam profil, czyli  w 2009 roku.

Niestety pozwolę sobie nikogo już nie nominować, bo już chyba już nie mam kogo nominować. Mam wrażenie że już wszyscy otrzymali te nominacje choć raz.
Mam nadzieję, że zrozumiecie.

pozdrawiam bardzo, ale to bardzo serdecznie
jjka

5 komentarzy:

 1. Piękna sesja i piękna sukienka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczna suknia, bardzo romantyczna:) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki wielkie za odpowiedzi - bardzo ciekawe :)

  p.s. co do zdjęć z sesji - to sukienka cudo - gratuluję !

  OdpowiedzUsuń
 4. WSPANIAŁA SUKIENKA i sesja zdjęciowa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna sukienka :-) Wspaniale wygląda na modelce - cudne zdjęcia.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...