poniedziałek, 20 czerwca 2016

Szydełkowa czapeczka dla Wiktorii oraz akcja "ośmiorniczki dla wcześniaków"

Z opóźnieniem, ale prezentuję. Czapeczka letnia dla Wiktorii, dla córki mojej przyjaciółki z dzieciństwa. Nie dosyć że obok siebie mieszkałyśmy, to jeszcze 8 lat w jednej szkolnej ławce.
Włóczka była przeznaczona na akcje "Ośmiorniczki" (o tym za chwilę), ale jak tylko spotkałam się z przyjaciółką, i jak Ona zobaczyła tę włóczkę powiedziała: "ośmiorniczki to zrobisz wieczorem, dla ciebie to chwila, teraz czapeczkę dla Wiktorii poproszę". No i jak mogłam odmówić?? Dwie kawki, jedno ciasteczko (albo odwrotnie ;) ) i czapeczka zrobiona.
Zdjęcie marne, bo "modelka" nie chciała ustać spokojnie :)

Projekt 28/52 2016

A teraz o akcji "Ośmiorniczki dla wcześniaków"


Po pierwsze to akcja o której na pewno słyszałyście. No nie ma takiej opcji żeby nie słyszeć, bo głośno o niej w Internecie i telewizji.
Po drugie jak doczytacie na plakacie, to akcja polega na robieniu na szydełku (a także na drutach) maskotek-ośmiorniczek wg konkretnych wytycznych. Dla wcześniaków w szpitalach na oddziałach noworodkowych, neonatologicznych. Taka ośmiorniczka z mackami przypomina wcześniakom pępowinę do której się tulą, dzięki czemu nie dotykają wszystkich kabli i rurek do których są podpięte. Dzieciaczki są po prostu spokojniejsze.
Cel szczytny.
Po trzecie dla wielu dziergających to sposobność do pozbycia się z koszykowych zasobów niepotrzebnych bawełnianych motków. A te które mają chęci i czas, to kupują włóczkę w wielu sklepach objętych tą akcją w promocyjnych cenach, i robią!
Ja do tej akcji przystąpiłam, i nie żałuję. W moich rękach rośnie już druga ośmiorniczka, a zanosi się na dużo więcej.
Dla zainteresowanych - szukajcie info na Facebooku pod podanym przeze mnie powyżej linku i na plakacie. Szukajcie swoich miast i odpowiednich koordynatorów. I do dzieła!

Pozdrawiam, dziękuję za wszystkie komentarze i zapraszam szydełkujące do akcji "ośmiorniczek dla wcześniaków"
JJka

3 komentarze:

  1. Śliczna czapeczka :-) Pięknie w niej wygląda śliczna właścicielka :-)
    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniała czapeczka, podziwiam.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...